Jesteś tutaj

O szkole

ZdjęcieNASZA SZKOŁAZdjęcie

Pięknie i bezpiecznie położona, malowniczo otoczona łąkami, polami i lasami Szkoła Podstawowa w Piotrowie, jest szkołą trzyklasową z oddziałem przedszkolnym. Organem prowadzącym jest Wójt Gminy Przewóz, organem nadzorującym szkołę - Lubuski Kurator Oświaty. Budynek szkolny jest odnowiony i zmodernizowany.
Składa się z części szkolnej i części oddziału przedszkolnego. Do oddziału przedszkolnego należy duża, przestronna sala wyposażona w wodę bieżącą i nowe meble, szatnia i korytarz.
Szkoła dysponuje:  4 zmodernizowanymi klasami, wyposażonymi w niezbędne pomoce dydaktyczne oraz nowoczesny sprzęt multimedialny, aulą, pracownią komputerową, biblioteką i stołówką.
Zaletą placówki jest jej bezpieczne położenie oddalone od drogi,
z otaczającym ją terenem zielonym, na którym znajduje się plac zabaw, nowe meble ogrodowe, dwa boiska do piłki nożnej oraz boisko do siatkówki.
Dzieci uczą się języka niemieckiego, korzystają z pomocy logopedy, aktywnie działają w  zespole wokalno-tanecznym Sopelki. Ponadto uczniowie biorą udział w konkursach organizowanych w gminie i powiecie. Odnoszą sukcesy w konkursach recytatorskich, ekologicznych, ortograficznych, czytelniczych i sportowych.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Szkoła podstawowa i oddział przedszkolny aktywnie współpracują z placówką partnerską z Sagar w Niemczech. Dzieci wspólnie uczestniczą w zajęciach lekcyjnych oraz organizowanych przez obie szkoły imprezach okolicznościowych.

Zdjęcie Zdjęcie

„Święto pieczonego ziemniaka” - gościmy u nas zerówki z Przewozu, Lipnej i Sagar – lubimy mieć gości!

Nasi uczniowie korzystają ze stołówki szkolnej gdzie piją herbatę, „mleko z klasą” oraz jedzą obiady jednodaniowe.  
W szkole działa bardzo aktywna i pracowita Rada Rodziców. Wszyscy rodzice są bardzo zainteresowani losami szkoły i tym co się w niej dzieje. Wspólnie z nami tworzą naszą piękną historię.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Razem na wycieczce w Karpaczu, na wycieczce rowerowej, na uroczystości szkolnej.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer