Jesteś tutaj

Aktualności

W dniu 07 października 2011 roku w poczet uczniów szkoły Podstawowej w Piotrowie przyjęliśmy 11 pierwszaczków. Uczniowie zdali trudny egzamin przygotowany przez starszych kolegów, złożyli bardzo poważną swoją pierwszą przysięgę i otrzymali piękne prezenty od gości zaproszonych. Był nawet piękny tort. Nowym uczniom życzymy samych szóstek!!!

30 września 2011 w Szkole odbyło się spotkanie  edukacyjno - rekreacyjne dzieci na uroczystości „Święto pieczonego ziemniaka”, W spotkaniu udział wzięły dzieci z oddziałów przedszkolnych z Przedszkola w Przewozie, Przedszola w Sagar,
ze Szkoły z Lipnej i Piotrowa a także uczniowie naszej szkoły. Jest to dalsza realizacja projektu Partnerskie spotkania/Partner Trefen współfinansowanego z Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013. W trakcie wspólnego dnia dzieci oglądały przedstawienie w wykonaniu aktorów z oddziału przedszkolnego z Piotrowa, wspólnie bawiły się, tańczyły i rywalizowały o medal "Kartoflanego mistrza". W ramach integracji dzieci zjadły wspólne śniadanie, oraz ziemniaczany obiad: frytki, placki kartoflane a także ziemniaki z ogniska. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i upominki. Uczestnicy święta: dzieci i opiekunowie wychodzili ze szkoły zmęczeni i bardzo zadowoleni.(Zdjęcia w galerii)

 

W dniu 27 września 2011 Szkołę naszą odwiedził niezwykle dostojny Gość: Ksiądz biskup Paweł Socha. Uczniowie powitali księdza Biskupa wierszem, tańcem i piosenką. Wspólnie zaśpiewaliśmy „Barkę” a ks. Biskup udzielił nam pięknej katechezy. (Zdjęcia w galerii)

 

W dniu 24 września 2011 odbyła się Konferencja wyjazdowa w Sławie. Jest to realizacja projektu Partnerskie spotkania/Partner Trefen współfinansowanego z Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013. W spotkaniu udział wzięli nauczyciele, rodzice i osoby zainteresowane aktywną współpracą Szkoły Podstawowej w Piotrowie z partnerem zagranicznym. Na konferencji opracowano plan wspólnych działań na rok szkolny 2011/2012, omówiono harmonogram i konkretne projekty, uczestnicy dokonali ewaluacji dotychczasowej współpracy. W czasie wolnym Uczestnicy wycieczki podziwiali piękno Sławy i jej okolic, poznali historię tych terenów a także korzystając z pięknego jesiennego słońca odpoczywali nad jeziorem Sławskim. (zdjęcia w galerii)

 

 

 

               

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer